Vi kan anordna en intensivkurs åt dig. Intensivkursen betyder att du tar ditt körkort i snabbare takt. Det handlar om 2-6 veckor, vilket innebär att du har tid och fokus som ska läggas ner på dessa veckor. Våra lärare lägger upp din intensivkurs efter dina behov.

Gällande priset för intensivkursen

Vi kan inte ge dig något prisförslag förrän du har gjort en testlektion. Efter teslektionen kommer lärare bedöma hur många lektioner du behöver samt överens om hur vi ska lägga upp din körkortsutbildning.

Ett annat syfte med testlektion är att du ska träffa din lärare för att göra en bedömning om du kommer trivas med våra lärare. Viktigt du trivs hos oss och känner trygg.

För att kunna utföra en intensivkurs hos oss, ska du uppfylla följande krav:

  • körkortstillstånd
  • Förkunskaper (har bra teorikunskaper )
  • Testlektion (ca 3 veckor innan vi sätter igång med planering)
  • Betalning senast 10 dagar innan kursen startar
  • Avbokning senast 12 innan kursen startar